Teatr Stary Informacje o firmie
Ogólne informacje
Po trzydziestu latach artystycznej absencji druga najstarsza scena teatralna w Polsce wznawia działalność, by ponownie objąć należne jej miejsce w sercu tętniącego życiem miasta.
Od 2012 r. Teatr Stary w Lublinie działa jako jednostka impresaryjna. Obecnie, poza bogatym programem teatralnym, na widzów czekają koncerty muzyki jazzowej i klasycznej, rozmowy z ludźmi kultury, kino, spotkania dla dzieci. Kreowaniu współczesnego wizerunku Teatru towarzyszy nieustająca świadomość potrzeby spójności jego tradycji ze świeżą artystyczną koncepcją. Za swój cel nadrzędny uważamy powołanie do życia miejsca umożliwiającego aktywną dyskusję między widzem a artystą. Dyskusję, w której podstawowym kanałem komunikacyjnym jest sztuka.
Z myślą o widzach z różnych grup wiekowych zadbaliśmy także o edukacyjny charakter działalności Teatru. Poprzez realizację profilu edukacyjnego pragniemy umocnić rolę sztuki w obszarze nauczania oraz kształtowania wrażliwości na rzeczywistość odbieraną przez pryzmat kultury.
Aby widzowie Teatru Starego mogli z łatwością odnaleźć w programie interesujące ich pozycje, każdej prezentowanej dziedzinie sztuki przyporządkowany został na stałe jeden dzień tygodnia.
W poniedziałki FILM: polskie i światowe kino artystyczne.
We wtorki LITERATURA: cykl spotkań, podczas których osobistości ze świata kultury i literatury dyskutują na tematy oparte na najważniejszych zagadnieniach związanych z literaturą.
W środy MUZYKA: koncerty muzyki klasycznej i jazzowej w wykonaniu uznanych polskich artystów, twórców młodego pokolenia oraz zespoły lubelskie.
W piątki i soboty TEATR: zarówno najciekawsze spektakle kameralne zespołów poszukujących, jak i przedstawienia dramatyczne oraz muzyczne z udziałem znanych, popularnych aktorów.
W niedziele TEATR STARY DLA NAJMŁODSZYCH: przedstawienia teatralne, koncerty i czytanie bajek dla dzieci i ich rodziców. W programie znajdują się propozycje zarówno dla tych najmłodszych dzieci (od 0 do 3 lat), jak i tych trochę starszych.
Do opracowania repertuaru Teatru zaprosiliśmy zespół specjalistów i pasjonatów sztuki, którzy dokładają wszelkich starań, by przygotowany przez nich program odpowiadał potrzebom naszej publiczności. Jako kuratorzy na stałe współpracują z nami:
Anna Drozd – kurator programu muzycznego. Dziennikarz, producent projektów kulturalnych, współpracowała m.in. z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowym Centrum Kultury, wydawca „XV Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina”, obecnie zastępca dyrektora TVP KULTURA.
Łukasz Drewniak – kurator programu teatralnego i literackiego. Krytyk teatralny, felietonista, był związany z tygodnikami "Przekrój" i "Tygodnik Powszechny" oraz TVP Kultura, a jednocześnie najwybitniejszy znawca teatru litewskiego w Polsce.
Magdalena Sendecka – kurator programu filmowego. Filmoznawca i juror prestiżowych festiwali filmowych, dziennikarka miesięcznika „Kino”. Współpracuje m.in. z Mistrzowską Szkołą Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy i Stowarzyszeniem Era Nowe Horyzonty.
Dyrektorowi Teatru Starego doradza Rada Artystyczno-Programowa w składzie:
1. Tomasz Dostatni - dominikanin, publicysta
2. Kinga Hendzel – dziennikarz, zastępca redaktora naczelnego ds. programowych Radia Lublin
3. Maciej Maniecki - Założyciel i Prezes Zarządu Rady Przedsiębiorczości Lubelszczyzny, Prezes Zarządu Solet sp. z o.o.
4. Leszek Mądzik – artysta, założyciel Sceny Plastycznej KUL
5. Krzysztof Torończyk – Wiceprezes Unii Polskich Teatrów, dyrektor naczelny Teatru Narodowego.
ul. Jezuicka 18 Lublin
- Godziny otwarcia
-
Poniedziałek:10:00 - 16:00Wtorek:10:00 - 18:00Środa:10:00 - 18:00Czwartek:10:00 - 16:00Piątek:10:00 - 18:00
- Parking
- Firma posiada parking.
- Telefon kontaktowy
- +48814665925
- Linki
- Konta społecznościowe
- Słowa kluczowe
- archiwa, artysta, obiekt przeznaczony do organizacji imprez
Teatr Stary Opinie i oceny
Jak oceniasz tę firmę?
Czy jesteś właścicielem tej firmy? Jeśli tak, nie trać okazji na aktualizację profilu firmy, dodawanie produktów, ofert i wyższą pozycję w wyszukiwarkach.