Wojewódzka Przychodnia Laryngologiczna (Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera w Toruniu)
87-100 Torun, Polska
Wojewódzka Przychodnia Laryngologiczna (Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera w Toruniu) Informacje o firmie
Ogólne informacje
Do 21 maja 2014r. uzyskaliśmy 252 litry mleka od 35 mam- honorowych dawczyń. Wykonano 69 pasteryzacji oraz 450 analiz składu pokarmu kobiecego. Z bezpiecznego, przebadanego mleka z naszego BMK skorzystało 155 noworodków urodzonych i leczonych w toruńskich szpitalach.
Aktualnie zabezpieczamy zapotrzebowanie na mleko kobiece na wszystkich oddziałach noworodkowych w Toruniu.
Po roku funkcjonowania BMK w WSzZ im. L. Rydygiera w Toruniu obserwujemy już pierwsze korzystne rezultaty naszej działalności: skrócenie okresu żywienia pozajelitowego wcześniaków, znaczne ograniczenie zużycia antybiotyków, immunoglobulin, sztucznych mieszanek do żywienia noworodków, co przekłada się bezpośrednio na poprawę stanu zdrowia naszych pacjentów oraz zmniejszenie kosztów leczenia dzieci w naszym Szpitalu.
Prowadzimy też analizę składu mleka mam z naszego Oddziału Położniczego karmiących własne przedwcześnie urodzone dzieci. To umożliwia precyzyjne dostosowanie sposobu żywienia tych noworodków i wcześniejszą rezygnację z żywienia pozajelitowego, czy niepotrzebnego wzmacniania mleka od matki .
W roku 2013 nasz Bank Mleka dołączył do grona członków Europejskiego Towarzystwa Banków Mleka (EMBA) prezentując swoją aktywność na międzynarodowej konferencji tego Towarzystwa w listopadzie ub. r. w Stambule.
Dzieliliśmy się naszymi doświadczeniami z innymi szpitalami w Polsce planującymi utworzenie banków mleka w swoich placówkach lub korzystanie z bankowanego mleka kobiecego na potrzeby ich pacjentów- wcześniaków.
Na zaproszenie chorwackiego Stowarzyszenia „RODA” na międzynarodowym spotkaniu naukowym w Zagrzebiu w kwietniu b.r. przedstawiliśmy kolejne etapy promowania i wspierania karmienia piersią dzieci w naszym Szpitalu uwieńczone w 2013r. powołaniem Banku Mleka Kobiecego.
Nawiązaliśmy współpracę z krajowymi ośrodkami naukowymi i jesteśmy w trakcie uzgadniania wspólnych projektów naukowych oraz rozpoczynamy edukację przeddyplomową i podyplomową studentów.
Współdziałamy z lokalnymi i krajowymi organizacjami pozarządowymi upowszechniającymi karmienie dzieci piersią i pokarmem kobiecym.
W ścisłej współpracy z Fundacją Bank Mleka Kobiecego propagowaliśmy w Polsce ideę bezpiecznego „dzielenia się” mlekiem kobiecym, goszcząc w naszym Banku lekarzy, pielęgniarki, położne z różnych ośrodków oraz aktywnie uczestnicząc w sympozjach naukowych poświęconych zagadnieniom żywienia noworodków.
Reprezentant naszego BMK został zaproszony do Zespołu Ekspertów powołanego przez Głównego Inspektora Sanitarnego w Warszawie w celu opracowania przepisów prawnych regulujących funkcjonowanie banków mleka kobiecego w Polsce.
Współtworzyliśmy również opublikowany w styczniu b.r. „Program wczesnej stymulacji laktacji dla ośrodków neonatologicznych i położniczych III poziomu referencyjnego” pod patronatem Konsultanta Krajowego ds. Neonatologii, Pani Prof. dr hab. Ewy Helwich. W tym dokumencie po raz pierwszy w polskich zaleceniach umieściliśmy zapis, że noworodek , któremu brakuje mleka własnej mamy powinien mieć dostęp do bezpiecznego mleka z banku mleka kobiecego.
Plany:
Przygotowujemy się do rozszerzenia naszej działalności na kolejne szpitale województwa kujawsko-pomorskiego, w których są leczone wcześniaki i chore noworodki. Planujemy też utworzenie punktów konsultacyjnych naszego Banku Mleka Kobiecego w większych miastach regionu, z możliwością odbioru mleka od chętnych mam z okolic.
Przewidujemy kolejne szkolenia dla fachowego personelu sprawującego opiekę medyczną nad matką i dzieckiem, dotyczące możliwości żywienia noworodków i niemowląt przebadanym mlekiem kobiecym z banku.
Przygotowujemy projekt badawczy dotyczący składu ilościowego i jakościowego mleka mam długo karmiących, co jako mocny argument „za”, zachęci mamy do dłuższego żywienia dzieci swoim pokarmem.
Nasze działania będzie można obserwować i wspierać na portalach społecznościowych.
Aktualnie Szpital nasz ( WSzZ im. L. Rydygiera w Toruniu) przygotowuje się do ogłoszenia konkursu na logo naszego BMK- zapraszamy do udziału.
Św. Józefa 53-59 Torun
- Godziny otwarcia
- Parking
- Firma posiada parking.
- Telefon kontaktowy
- +48566793447
- Linki
- Konta społecznościowe
- Słowa kluczowe
- poradnia otolaryngologiczna
Wojewódzka Przychodnia Laryngologiczna (Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera w Toruniu) Opinie i oceny
Jak oceniasz tę firmę?
Czy jesteś właścicielem tej firmy? Jeśli tak, nie trać okazji na aktualizację profilu firmy, dodawanie produktów, ofert i wyższą pozycję w wyszukiwarkach.